Masaż sportowy

/Masaże Masaże
 

Masaż sportowy jest skutecznym sposobem na przyspieszenie regeneracji powysiłkowej i zapobieganie kontuzjom. Dedykowany wszystkim osobom aktywnym fizycznie zawodowcom, jak i amatorom, zapewnia dobre przygotowanie do wzmożonego wysiłku i zmniejszenie bólu potreningowego. Masaż może być wykonywany zarówno przed jak i po treningu w zależności od korzyści, jakie chce się uzyskać.

Masaż sportowy charakteryzuje się wysoką intensywnością, a stosowane w nim techniki są bardziej energiczne. Pozwala to na dobre rozmasowanie przeciążonych mięśni i ich rozluźnienie, a to pozytywnie wpływa na ich odżywienie i nawodnienie, co przyspiesza regenerację i zmniejsza dolegliwości bólowe.

Masaż sportowy wykonywany regularnie eliminuje przetrenowanie, przyspiesza odnowę biologiczną i pomaga osiągać lepsze wyniki w sporcie. Masaż sportowy przed zawodami ma na celu rozluźnienie i wzmocnienie mięśni i najlepiej go wykonać na 2 dni przed startem. Masaż wykonywany po treningach, czy zawodach ma przede wszystkim za zadanie doprowadzenie organizmu do stanu prawidłowego. Ze względu na różnorodne zastosowanie masażu sportowego jego rodzaj dobierany jest indywidualnie do potrzeb danej osoby.

W trakcie masażu wykorzystywane są różnego rodzaju techniki, które mają przynieść konkretne efekty. Głaskanie poprawia pracę gruczołów łojowych i potowych; rozcieranie sprzyja rozciągnięciu ścięgien i mięśni poprawiając zakres ruchu; ugniatanie, oklepywanie i opukiwanie rozluźnia, odpręża i poprawia mikrokrążenie, co korzystnie wpływa na regenerację całego ciała, a jednocześnie relaksuje i odpręża.

Masaż sportowy przynosi wiele korzyści, które uzależnione są również od jego rodzaju (czy jest to masaż przed zawodami, potreningowy itp.). Wśród głównych zalet masażu sportowego można wymienić:

O czym pamiętać poszukując tego rodzaju zabiegów dla sportowców w mieście Wrocław? Zapraszamy! Masaż sportowy powinien być przeprowadzany jedynie przez wykwalifikowanych masażystów, którzy znają odpowiednie techniki. Tylko dzięki połączeniu wiedzy i doświadczeniu można uzyskać korzyści z regularnego korzystania z masaży sportowych. Dlatego wszystkie osoby aktywne fizycznie zapraszamy do naszego studio masażu. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje do wykonywania masaży sportowych, a dodatkowo stale poszerzamy wiedzę z zakresu odnowy biologicznej i fizjologii człowieka.

Wpisy cennika powiązane z ofertą

Zapraszamy do przeglądania pełnego cennika.
Nazwa usługi
Cena
Masaż sportowy 30 min.
od 80 zł
 
 

ul. Pułaskiego 22, Wrocław W pomieszczeniu salonu urody JOANNA

Studio masażu Creativ Wrocław Studio masażu Creativ
ul. Pułaskiego 22
50-446 Wrocław
Godziny pracy Godziny pracy biura
Poniedziałek - środa 900 - 1900
Czwartek - piątek 900 - 1600
Telefon Masz pytania? Zadzwoń:
782 462 049
Mail Kontakt mailowy
gabinet.creativ@gmail.com
Studio masażu Creativ Wrocław
Polityka prywatności
Wykonanie ActivePage.pl